Gimnastyka Korekcyjna dla Dzieci

Oferujemy indywidualne oraz grupowe zajęcia z korekcji wad postawy. Rozpoczęcie terapii poprzedzone jest bezpłatną konsultacją z fizjoterapeutą, który po diagnostyce i rozpoznaniu potrzeb konkretnego klienta  rozpoczyna  ukierunkowaną pracę. Korekcja wad postawy u dzieci wymagają ścisłej współpracy na linii terapeuta-dziecko-rodzic. Istotnym jest bowiem by nawyki ruchowe, które dziecko zdobywa w trakcie pracy z terapeutą podczas zajęć miały kontynuację w życiu codziennym, co gwarantuje dobre rezultaty terapeutyczne. Ciekawe zabawy ruchowe oraz kolorowy sprzęt sprawiają iż dzieci chętnie uczestniczą w zajęciach.

To idealna sytuacja gdy zabawa staje się przyczyną poprawy postawy oraz ogólnej wydolności dziecka.

Zajęcia korekcyjne grupowe poprzez odpowiednio przygotowane zabawy ruchowe i ćwiczenia mają za zadanie:

  • Kształtować nawyki prawidłowej postawy
  • Nauczyć prawidłowych wzorców ruchowych
  • Wzmocnić w dziecku świadomość własnego ciała
  • Rozciągać mięśnie nadmiernie przykurczone i wzmacniać rozciągnięte
  • Działać profilaktycznie przed wystąpieniem wad postawy
    Korygować istniejące wady postawy

Gimnastyka Korekcyjna – Zajęcia grupowe

Zajęcia odbywać będą się dwa razy w tygodniu po 55 minut. Podział na grupy ćwiczeniowe warunkowany zostanie wiekiem oraz rodzajem dysfunkcji (w zależności od frekwencji). Grupy dzieci maksymalnie 10 osobowe.

  • Grupa I (7 – 12 lat), poniedziałek godz. 17:30, czwartek 17:30
  • Grupa II (3 – 6 lat), poniedziałek 18:30, czwartek 18:30

Przed pierwszym uczestnictwem w zajęciach obowiązkowa konsultacja u fizjoterapeuty celem ustalenia indywidualnych potrzeb. Zapisy na zajęcia  w recepcji klubu.

Nasi instruktorzy

Marlena Kondej

Tytuł magistra z fizjoterapii zdobyła w warszawskiej Akademii Wychowania Fizycznego. Wieloletnia nauka pozwoliła jej zdobyć cenną wiedzę z zakresu anatomii oraz fizjologii człowieka, dzięki której wie, jak dbać o zdrowie nie tylko swoje, ale także swoich podopiecznych.
Specjalizuje się głównie w schorzeniach ortopedycznych (dolegliwości bólowe kręgosłupa i stawów obwodowych oraz usprawnianie po kontuzjach i zabiegach operacyjnych). Młodszych członków naszego klubu otacza opieką na grupowych zajęć gimnastyki korekcyjnej, lub podczas indywidualnej terapii leczenia wad postawy u dzieci.
W Oxygen Fitness prowadzi także zajęcia grupowe, których zadaniem jest przygotowanie motoryczne do sezonu narciarskiego. W myśl powiedzenia „lepiej zapobiegać niż leczyć” stara się jak najlepiej przygotować narciarzy do białego szalenstwa i zredukować wystąpienie kontuzji do minimum.
Dodatkowo liczne kursy masażu (masaż gorącą czekoladą, masaż orientalnymi olejkami, masaż egzotyczny kokosem oraz masaż stóp pałeczką tajską z elementami refleksoterapii) pozwalają jej pomóc tym, którzy potrzebują relaksu i odpoczynku. A osoby, które pragną mieć smukłe i jędrne ciało zaprasza na zabiegi nieinwazyjnego usuwania tkanki tłuszczowej oraz silnie ujędrniające i antycellulitowe zabiegi endomasażu
Uśmiech zdrowego klienta jest dla niej niezwykłą satysfakcją i napędem do dalszych działań, a ciągły rozwój i udział w licznych szkoleniach umożliwiają jej jeszcze lepiej zadbać o każdego z Was.

Martyna Jelińska

Absolwentka Warszawskiej Akademii Fizycznego na wydziale Rehabilitacji z tytułem magistra. Fizjoterapeutka z powołania, nigdy nie wyobrażała sobie, że mogłaby pracować w innym zawodzie. Przez lata trenowała piłkę ręczną, lecz jest pasjonatką wszelakich sportów drużynowych.

Na studiach magisterskich wybrała specjalizację ortopedyczną ze względu na duże zainteresowanie rehabilitacją w urazach sportowych. W Oxygen zajmuje się treningiem medycznym, rehabilitacją oraz wykonywaniem zabiegów wyszczuplających.

Prowadzi terapię wad postawy u najmłodszy oraz „trochę starszych” klientów Oxygen. Zajmuje się również prowadzeniem grupowych zajęć dla dzieci z gimnastyki korekcyjnej, oraz autorskiego programu „Przygotowanie do sezonu narciarskiego” dla dorosłych.

Specjalistyczna wiedza, praktyka w połączeniu z empatią i cierpliwością.