Szermierka dla dorosłych

Szermierka jest dyscypliną sportową, posiadającą bardzo bogate tradycje olimpijskie. Zalicza się do sportów walki i jako jedna z czterech aktywności fizycznych była obecna na wszystkich, nowożytnych Igrzyskach Olimpijskich.

Oprócz szybkości, zwinności i sprawności ogólnej, wyrabia także takie cechy zachowania jak sumienność, odpowiedzialność i współdziałanie w grupie. Osoby zbyt pobudzone odpowiednio tonuje i uspokaja, a te zbyt ciche pobudza do działania. Szermierka to przyspieszony kurs myślenia problemowego i wnioskowania.

Monika Maciejewska

Olimpijka, reprezentantka kadry narodowej w latach 1990-2002. Wielokrotna medalistka Mistrzostw Europy Seniorów, finalistka Mistrzostw Świata,Wielokrotna Mistrzyni Polski Seniorów w dwóch broniach (floret, szpada).
Trener współpracujący z kadrą olimpijską Pekin 2008 – Londyn 2012.
Prezes Stowarzyszenia Akademii Szermierki w Warszawie,
Manager sportu.

Maciej Chyziak

Absolwent Wyższej Szkoły Handlu i Prawa w Warszawie. Reprezentant Polski w Pięcioboju Nowoczesnym, Reprezentant Polski w szermierce, Finalista Mistrzostw Polski Finalista Turniejów Szpadowych we wszystkich kategoriach wiekowych, Złoty Medalista Mistrzostw Krajów Nadbałtyckich.