ZAJĘCIA ZAWIESZONE NA OKRES WAKACYJNY

Szermierka dla dzieci

Szermierka jest dyscypliną sportową, posiadającą bardzo bogate tradycje olimpijskie. Zalicza się do sportów walki i jako jedna z czterech aktywności fizycznych była obecna na wszystkich, nowożytnych Igrzyskach Olimpijskich.

Oprócz szybkości, zwinności i sprawności ogólnej, wyrabia także takie

cechy zachowania jak sumienność, odpowiedzialność i współdziałanie w grupie. Osoby zbyt pobudzone odpowiednio tonuje i uspokaja, a te zbyt ciche pobudza do działania. Szermierka to przyspieszony kurs myślenia problemowego i wnioskowania.

Zajęcia prowadzone są w przedziale wiekowym:

  • Grupa dzieci 7-14 lat  poniedziałek i środa godz. 16:30 – 18:00 (1,5h)

Na zajęciach, dzieci będą kształtowały szybkość, gibkość, koordynację ruchową, współdziałanie w grupie, ale także myślenie kombinacyjne i sprawność procesów psychofizycznych, co w późniejszym okresie będzie miało bezpośrednie przełożenie na sumienność w obowiązkach domowych i wynikach w nauce.

Sukcesy naszych podopiecznych

Nasz wychowanek, Franek Słowiński, zdobył III miejsce w warszawskim Turnieju o Puchar Burmistrza Pragi-Południe Gratulujemy! 

Grzegorz Gąsiorowski 

Były zawodnik klubu AZS AWF Warszawa,Wieloletni Medalista Mistrzostw Polski we florecie, we wszystkich kategoriach wiekowych. Dyplomowany trener szermierki II klasy. Obecnie aktywnie udziela się w Polskim Związku Szermierczym poprzez promocję bliskiej sobie dyscypliny, szczególnie wśród dzieci i młodzieży.