Szermierka dla dzieci

Szermierka jest dyscypliną sportową, posiadającą bardzo bogate tradycje olimpijskie. Zalicza się do sportów walki i jako jedna z czterech aktywności fizycznych była obecna na wszystkich, nowożytnych Igrzyskach Olimpijskich.

Oprócz szybkości, zwinności i sprawności ogólnej, wyrabia także takie

cechy zachowania jak sumienność, odpowiedzialność i współdziałanie w grupie. Osoby zbyt pobudzone odpowiednio tonuje i uspokaja, a te zbyt ciche pobudza do działania. Szermierka to przyspieszony kurs myślenia problemowego i wnioskowania.

Prowadzimy zajęcia w grupie wiekowej: 7 – 14 lat w dwóch grupach

  • Grupa dzieci 7-10 lat  poniedziałek i środa godz. 16:50
  • Grupa młodzieży 11-14 lat poniedziałek i środa godz. 17:50

Na zajęciach, dzieci będą kształtowały szybkość, gibkość, koordynację ruchową, współdziałanie w grupie, ale także myślenie kombinacyjne i sprawność procesów psychofizycznych, co w późniejszym okresie będzie miało bezpośrednie przełożenie na sumienność w obowiązkach domowych i wynikach w nauce.

Sukcesy naszych podopiecznych

Nasz wychowanek, Franek Słowiński, zdobył III miejsce w warszawskim Turnieju o Puchar Burmistrza Pragi-Południe Gratulujemy! 

Monika Maciejewska

Olimpijka, reprezentantka kadry narodowej w latach 1990-2002. Wielokrotna medalistka Mistrzostw Europy Seniorów, finalistka Mistrzostw Świata,Wielokrotna Mistrzyni Polski Seniorów w dwóch broniach (floret, szpada).
Trener współpracujący z kadrą olimpijską Pekin 2008 – Londyn 2012.
Prezes Stowarzyszenia Akademii Szermierki w Warszawie,
Manager sportu.