Trening funkcjonalny wzmacnia całe ciało, ale nie powoduje widocznej rozbudowy mięśni. Ze względu na to, że łączy w sobie kilka rodzajów ruchu jednocześnie, poprawia gibkość i koordynację ruchową. Bardzo ważną sprawą jest wzmocnienie mięśni głębokich. Mięśnie te odpowiadają za utrzymanie prawidłowej postawy i zapobiegają występowaniu bólów kręgosłupa. Jest to szczególnie ważne w przypadku osób, które prowadzą na co dzień siedzący tryb życia. Sprawdź grafik zajęć!

Prowadząca

Katarzyna Daręgowska – Magister farmacji, Instruktor Spinning®, Instruktor Keiser M3®, Instruktor Kulturystyki i rekreacji sportowej, doradca żywieniowy.

Prowadzę zajęcia typu Indoor Cycling oraz zajęcia z zakresu treningu funkcjonalnego. Jestem założycielką amatorskiej grupy kolarskiej Oxygen Cycling Project, z którą startujemy w licznych wyścigach szosowych i mtb na terenie całej Polski z licznymi sukcesami.

W pracy instruktora wykorzystuję kilkuletnie doświadczenie instruktorskie oraz zawodowe poszerzone o poradnictwo z zakresu odżywiania. Inspiruję do wykorzystywania umiejętności zdobytych na sali na rowerach stacjonarnych oraz do wzbogacania swojej wiedzy o nowe doświadczenia w jeździe na zewnątrz.

Wierzę, że nie powinno się ograniczać wyłącznie do jednego typu treningu, dlatego staram się łączyć różne formy aktywności ruchowej, a wszystko po to by rozwijać samą siebie i inspirować innych.