Grupa Rowerowa: Oxygen Cycling Project

oxygen-2071Oxygen Cycling Project to wspólna inicjatywa, która powstała z pasji do jazdy na rowerze i zrodziła się wśród uczestników zajęć indoor cycling. Okazało się, że wśród wielu zwolenników zajęć na rowerach stacjonarnych są pasjonaci jeżdżący regularnie na rowerach szosowych. Stąd pomysł, by stworzyć grupę, która będzie jeździła wewnątrz, ale także na zewnątrz.

Oxygen Cycling Project, to jak sama nazwa wskazuje, pewien otwarty projekt, do którego może dołączyć każdy sympatyk szosowego kolarstwa amatorskiego, który tak jak my pragnie spędzać miło i przyjemnie czas na rowerach. Postanowiliśmy wykorzystywać umiejętności zdobyte na sali i wzbogacać swoją wiedzę o doświadczenia w jeździe na zewnątrz. Wierzymy, że nie powinno się ograniczać wyłącznie do jednego typu treningu, dlatego staramy się łączyć obie formy aktywności rowerowej, a wszystko po to by rozwijać samych siebie.

Kolarstwo stacjonarne pierwotnie zostało wymyślone dla kolarzy jeżdżących na zewnątrz, aby mogli polepszać swoją formę i wydajność bez względu na pogodę i inne ograniczenia.

Później zauważono, że może być to także miła zabawa, którą można wykorzystać w dziedzinie fitnessu i sprawić by była dostępna dla każdego. Mówi się, że: sztuka dla sztuki nie ma sensu, a każda forma zabawy powinna być nie tylko przyjemna, ale także uczyć i prowadzić do rozwoju. My również zgadzamy się z tą ideą, dlatego chcemy wykorzystywać zalety i umiejętności zdobyte na sali, jeżdżąc w terenie. Podczas jazdy po prawdziwych drogach, korzystamy z wypracowanej na zajęciach wydolności, siły i odporności. Mamy pogląd na to czy nasze treningi są prowadzone właściwie i racjonalnie. Jeżdżąc na zewnątrz, odkrywamy piękny sport jakim jest kolarstwo szosowe. Wymaga ono wspólnego zaangażowania, co przyczynia się dalej do integracji naszej grupy i jest sprawdzianem dla nas samych, pokazującym czy nasz rozwój ma charakter progresywny.

Tworzymy pewną drużynę i wierzymy w jej siłę.

Jesteśmy elastyczni i chcemy, aby dołączały do nas osoby, pragnące wspólnie brać udział w zajęciach odbywających się w klubie Oxygen w Ursusie, a także poza nim. Uwzględniamy to, że każdy może mieć różne założenia treningowe, ale ważny jest dla nas ciągły rozwój, polepszanie swojej formy i pozyskiwanie nowej wiedzy.

Działamy nieodpłatnie wierząc w zyski i korzyści płynące dla nas samych, które są cenniejsze niż dobra materialne. Razem uzgadniamy trasy i czas planowanego treningu. Dzielimy się radami i doświadczeniami. Szczególnie ważne jest tutaj znaczenie słowa projektu. Chcemy podkreślić, że jesteśmy w ciągłym rozwoju a to, w którym kierunku będzie on przebiegał zależy już tylko od nas samych. Warto jednak by był progresywny. Pamiętajmy, że rowery to przyszłość i zdrowie dla całego środowiska! Zapraszamy do wspólnej jazdy indoor-owo/outdoor-owej!

Zobacz nas w akcji