Trening Medyczny

Trening medyczny jest to forma rehabilitacji ruchowej prowadzonej przez fizjoterapeutę, która poprzedzona jest szczegółowym wywiadem i diagnostyką.

Trening medyczny przeznaczony jest dla osób, które chcą podjąć aktywność fizyczną, ale przebyta kontuzja, ból, czy współtowarzysząca choroba powodują dyskomfort i niepokój.

Fizjoterapeuci w naszym klubie, przygotują trening indywidualnie dobrany do danej osoby z uwzględnieniem jej wszystkich schorzeń oraz aktualnego stanu zdrowia, tak aby przez ruch leczyć, a w późniejszym etapie móc samodzielnie i bez ograniczeń wrócić do aktywności fizycznej.

Trener medyczny ma za zadanie przygotować Cię do powrotu na siłownię, nauczyć Cię prawidłowego wykonywania ćwiczeń, aby podczas nich nie tylko nie pogłębiać danej dysfunkcji, ale przede wszystkim leczyć ją w trakcie wspólnego treningu. Ten rodzaj treningu przeznaczony jest również dla osób, które rozpoczynają swoją przygodę na siłowni i w świadomy sposób chcą kształtować swoją sylwetkę oraz dbać o zdrowie.

Trening medyczny to również działania profilaktyczne, które uchronią Cię przed kontuzjami, bólem, dysbalansem mięśniowym czy niestabilnością stawów.

Duży nacisk podczas spotkań kładzie się na wzmacnianie mięśni głębokich, które są niezwykle ważne, aby utrzymać prawidłową pozycję ciała.

Siedząca praca, brak ruchu, zła postawa to w obecnych czasach duży problem dotykający znaczną część społeczeństwa. Wszystkie te czynniki powodują ból oraz dyskomfort, który prowadzi do absencji w pracy.

Prawidłowo wykonane i regularne ćwiczenia mięśni głębokich zmniejszają również ryzyko wystąpienia dyskopatii.

Cele treningu medycznego:

  • zmniejszenie dolegliwości bólowych
  • poprawa ruchomości stawów
  • poprawa wytrzymałości, siły i koordynacji
  • korekcja wad postaw (plecy okrągłe i wklęsłe, kolana koślawe, szpotawe, skoliozy

itp.)

  • profilaktyka urazów
  • poprawa wytrzymałości chrząstki stawowej, więzadeł, ścięgien i mięśni
  • wspomaganie terapii w chorobach kardiologicznych, oddechowych, cukrzycy, osteoporozy

Dowiedz się więcej: Oxygen Rehabilitacja – kliknij tutaj >

Nasi Trenerzy

Przykładowe treningi dedykowane