Kettlebells

Kettlebells zostały wynalezione w Rosji w XVIII wieku. Były wykorzystywane do treningu wojskowego, między innymi w radzieckiej armii. Od lat 40. stanowią narzędzie przeznaczone do ćwiczeń w sportach siłowych. Dziś ten nieco zapomniany przyrząd znów zyskuje popularność, przede wszystkim ze względu na swoją wszechstronność.

Na zajęciach kettlebells zwiększysz siłę, poprawisz swoją wytrzymałość, koordynację ruchową i dodatkowo pozbędziesz się zbędnych kilogramów.

Zajęcia Kettlebells polecane są każdemu, kto chce połączyć wysoką skuteczność treningu siłowego i wytrzymałościowego z jednoczesnym podnoszeniem ogólnej sprawności i koordynacji ruchowej.

Dzięki kettlebells można zwiększyć siłę bez rozrostu masy mięśniowej, co czyni ten rodzaj przyrządu idealnym dla kobiet. Dodatkową zaletą ćwiczeń z odważnikami jest angażowanie mięśni nóg i pośladków, a więc tych partii ciała, które u większości pań wymagają wzmocnienia i ujędrnienia.

Prowadzący

Wojciech Hasa
Sprawność fizyczna od zawsze była dla mnie ważna. Jestem byłym zawodnikiem sekcji zapaśniczej CWKS Legia Warszawa. Pod czas kilkunastoletniej pracy instruktorskiej w Biurze Ochrony Rządu, szkoliłem i egzaminowałem funkcjonariuszy w zakresie technik interwencji oraz sztuk walki takich jak: boks, jiu- jitsu, zapasy, krav maga, kapap Pasjonuje się kulturystyką, cross-fitem oraz treningiem kettlebell. Jako trener personalny od lat poszerzam także swoja wiedzę z zakresu dietetyki oraz masażu sportowego. Moje umiejętności i wiedza zostały potwierdzone zarówno sukcesami sportowymi, jak i właściwymi certyfikatami