Dieta wegetariańska jest korzystna dla zdrowia pod warunkiem, że stosuje się ją rozważnie.

Z roku na rok w krajach rozwiniętych spada ilość spożywanego mięsa, a różnego rodzaju diety wegetariańskie stają się coraz bardziej popularna, nie tylko ze względu na ich szczególne właściwości zdrowotne ale również ze względów ideologicznych.

Co łączy wszystkich wegetarian to oczywiście wyeliminowanie mięsa, ale w zależności od odmiany może być także pozbawiona części bądź wszystkich produktów pochodzenia zwierzęcego. Ten sposób odżywiania zmniejsza ryzyko zachorowania na większość chorób cywilizacyjnych, jednak musi być odpowiednio zbilansowany. Dieta wegetariańska powinna być dobrana indywidualnie, ponieważ każdy organizm ma różne potrzeby.

Jeśli chcesz przejść na wegetarianizm bądź stosujesz go od wielu lat, przyjdź do nas!

Dobierzemy odpowiedni dla Ciebie plan żywieniowy, tak by w pełni pokrywał Twoje zapotrzebowanie na wszystkie składniki pokarmowe. Opracowując jadłospis, uwzględnimy Twoje preferencje, potrzeby i przekonania. Zaproponowane przez nas potrawy będąc sycące, zdrowe i łatwe w przygotowaniu.

PS,

Wg kolejności najpopularniejsze diety wegetariańskie:

Laktoowowegetarianizm (owolaktarianizm) – najbardziej rozpowszechniona odmiana wegetarianizmu. Polega na rezygnacji z potraw mięsnych. Do jadłospisu dopuszczone są natomiast niektóre produkty pochodzenia zwierzęcego: nabiał, jajka, miód.

Ichtiwegetarianizm (odmianą semiwegetarianizmu lub pseudo wegetarianizmu). To taki laktoowowegetarianizm do którego dopuszczono jedzenie ryb i owoców morza.

Owowegetarianizm – dieta, która z produktów zwierzęcych dopuszcza jedynie spożywanie jajek.

Weganizm (lub ścisłym wegetarianizmem)– polega na rezygnacji ze spożywania wszelkich pokarmów pochodzących od zwierząt. Poza mięsem nie spożywa się również mleka, serów, jaj i miodu.

Nasi dietetycy