Endodermomasaż
Endodermomasaż to masaż podciśnieniowy, który działa na tkankę łączną skóry. Dzięki temu zabiegowi możemy wyszczuplić, wymodelować sylwetkę, a nawet pozbyć się uporczywego cellulitu. Masaż połączony z podciśnieniem uaktywnia metabolizm tkanki tłuszczowej opornej na dietę i ćwiczenia oraz stymuluje do produkcji włókien kolagenowych. Zabieg powoduje przyśpieszenie wydalania zalegających odpadów przemiany materii. Pobudza system limfatyczny i naczynia włosowate wpływając na poprawienie wyglądu, napięcie i ujędrnienie skóry.
Dla kogo przeznaczony jest zabieg endodermasażu?
Najbardziej spektakularne efekty osiągną osoby, które zdecydują się na endodermomasaż w celu likwidacji cellulitu, wyszczupleniu i wymodelowaniu sylwetki. Zabieg stymuluje do produkcji kolagenu, więc przeznaczony jest dla osób, które chciałyby ujędrnić i wysmuklić swoje ciało.
Wskazania do endodermomasażu:
- cellulit
- obrzęki, zastoje
- ujędrnienie skóry
- otyłość, nadmiar tkanki tłuszczowej
- pobudzenie komórek do zwiększonej produkcji kolagenu
- pobudzenie krążenia
- eliminacja toksyn
- odmłodzenie naskórka
Przeciwskazania do endodermomasażu:
- żylaki
- zdolność do wynaczynień
- niewydolność układu oddechowego
- niewydolność układu krążenia
- choroby umysłowe
- zakrzepowe zapalenie żył
- urazy sportowe
- miejscowe zapalenie skóry
- otwarte rany
- stany gorączkowe
- ciąża
- nowotwory
- przepuklina
- tłuszczak
- naczyniak
Jak często stosować endodermomasaż?
Należy przeprowadzać zabiegi 2 – 3 razy w tygodniu. Zauważalne zmniejszenie cellulitu osiąga się po co najmniej 10 zabiegach. Liczba zabiegów uwarunkowana jest fazą cellulitu, wiekiem i ogólną kondycją pacjenta. Po zlikwidowaniu cellulitu powinno się wykonywać 1 – 2 zabiegi miesięcznie w celu zapobiegania nawrotom.
Na czym polega zabieg?
Zabieg wykonywany jest przy pomocy urządzenia Green Vac trwa około 30 min. Wykonywany jest bezpośrednio na ciele, dzięki temu można stosować preparaty antycellulitowe. Nie jest zakładany kombinezon, aby była możliwość obserwacji skóry. Intensywność masażu zależy od partii ciała poddanej zabiegowi.